Ühes USA kesklääne gümnaasiumi õpilaste kohta koostati nn seksikett, millesse lülitati kõik inimesed, kes mõne teise „ketilüliga” seksinud oli.

Ketis oli kokku 288 inimest. See tähendab, üks isik võis olla seksinud vaid ühe inimesega ketis, kuid niimoodi kaudselt kokku puutunud 286 teise inimesega. Kett joonistati põhimõttel, et seksija ei puutu kokku mitte ainult oma partneriga vaid kõigiga, kellega tema kunagi seksinud on, vahendab YahooNews.

Uurijad olid tulemustest üllatunud, tõdedes, et hoolimata levinud muljest ei tegelegi enamik teismelisi hooramisega.

Sotsioloog James Moody ütles, et noorele inimesele pakub selline kett siiski tõsist mõtlemisainet. „Nad võivad ju teada, et partneril oli varem partner. Aga nad ei mõtle sellele, et tol partneril olid omad partnerid, kellel olid omad partnerid jne.”

Uuringu läbi viinud Ohio ülikool tõdes, et teismelistele on vaja uut lähenemist suguhaiguste leviku kohta. Uuring viidi läbi ühesainsas keskmise suurusega koolis, kus õpilased osalesid anonüümses küsitluses. Koolis õppivatest teismelistest olid seksinud umber pooled nagu riigis keskmiselt.

Partnerid keti harud ei ristunud reeglina, teisisõnu: üks poiss seksis ühe tüdrukuga, kes seksis teise poisiga, kes omakorda seksis veel järgmise tüdrukuga.

„See võrgustik tõestab, et noored on üsna teadlikud kohalikest mustritest ja seksikäitumise ajaloost,” ütles Moody. Tema sõnul on taoline „taaskasutus” liiga ebamugav. Inimesed otsivad pigem uue partneri kui lähevad kohtama poisi/tüdrukuga, kes on kunagi koos olnud nende endise kallima eksiga.

Noorte käitumine erineb Moody sõnul märgatavalt täiskasvanute käitumisest, kelle ketid on tuhandete inimeste pikkused ja endiste partnerite mustrid kattuvad tihti. Seega on suguhaiguste leviku puhul täiskasvanute hulgas vaja keskenduda üksikutele üliaktiivsetele, samas kui noorte puhul tuleb teave viia sisuliselt kõigini.