Kõik Helsingi tai massaaþisalongid pakuvad ka seksiteenuseid, selgus Soome lehe Helsingin Sanomat ajakirjanike poolt läbi viidud katsest.

Tai massaaþisalongid ilmusid Helsingisse 1990ndate algul. Selliste salongide täpne arv pole teada, sest mõned ärid pole end ametlikult registreerinud, kirjutas Helsingin Sanomat.

Helsingis on selliseid salonge mitu tosinat ja aina rohkem avatakse neid ka mujal Soomes.

Soome lehe Helsingin Sanomat seitse ajakirjanikku käisid uurimas, milliseid teenused pakutakse sellistes massaaþisalongides.

Ajakirjanikud olid uuringuks leppinud kokku reeglid. Salongidesse mindi ilma aega eelnevalt kinni panemata, otse tänavalt. Keegi neist ei pärinud, milliseid teenuseid salong pakub, lihtsalt küsiti palju maksab massaaþ ning seejärel mindi massaaþiruumi.

Ajakirjanikud ootasid kuni tehti pakkumine seksiteenusteks ja keeldusid sellest.

Massaaþi hind oli vahemikus 20-25 eurot ning ajakirjanike sõnul varieerus teenuse kvaliteet tugevalt. Ainult vähestes kohtades vastas massaaþi kvaliteet standarditele.

Seksiteenuseid ei pakutud kunagi otsekohe. Tavaliselt pakkusid massöörid lisateenuseid lisaraha eest natuke hiljem pärast masseerimise algust.

Ainult ühes kohas ei pakutud nö lisateenuseid personali initsiatiivil, kuid küsides, oli neid võimalik ka seal saada.

Soome politsei teab, et tai massaaþi all end reklaamivad salongid pakuvad tihti ka seksiteenuseid. Seksiteenuste osutamine ei ole ebaseaduslik, kui see just ei leia aset avalikus kohas ega häiri samal ajal kedagi kõrvalist isikut.

Seksiteenuste müük on illegaalne vaid siis, kui keegi vahendab seda ehk siis saab rahalist kasu. Sel juhul saavad karistada nii kupeldaja kui ka klient.

Siiani ei ole Soome politseil tõendeid tai massaaþisalongide seotusest prostitutsiooniga ning selliseid seoseid on ka raske tõestada.

Helsingi politsei on prioriteediks seadnud pigem võitluse prostituutide sissetoomise vastu Venemaalt ja Eestist. Praegu on Helsingi piirkonnas umbes paarsada prostituuti.

Mõni aasta tagasi uuris politsei liigkasuvõtjate juhtumit, kus raha oli laenatud kõrge intressiga 60 Tai ja Vietnami päritolu naistele, keda sunniti võlgade tasumiseks töötama tai massaaþiärides. Tookord oli juurdluse fookuses just liigkasuvõtmine, mitte prostitutsioon.