Testosteroon on edukuse, loome-, töö- ja konkurentsivõime hormoon, mis aga niiöelda valedes kätes (täpsemalt öeldes munandites) muudab poisid ja mehed viitsütikuga pommiks. Paljud lapsevanemad on kindlasti märganud, kui suurt huvi nende pojad märulifilmide vastu tunnevad. Poiss talletab oma mällu löömafilmi pea iga detaili ning on nähtut igal ajal võimeline meenutama ja kirjeldama. Samas ei tunne tüdrukud taoliste filmide vastu mingit huvi.

Sydney Ülikooli uuring näitas, et kui 72% noorukitest, kes olid koolis mingis konfliktsituatsioonis rusikad käiku lasknud või kaasõpilast sõimanud, et probleemi lahendada, siis tervelt 78% tüdrukutest püüdis kas konflikti üldse vältida või sõnade abil pingeid maandada. Kui autojuht jääb valgusfoori taga unistama ega märka kohe rohelise tule süttimist, siis 92% tema taga olevatest närvilistest tuututajatest on mehed. Tervelt 96% sissemurdmistest ja 88% mõrvadest sooritavad mehed. Ka peaaegu kõik seksuaalkurjategijad on mehed. Naisseksuaalkurjategijate juures võib aga täheldada körgenenud meessuguhormooni taset veres.

Meeste agressüvsus on peamiseks põhjuseks, miks nad kõikjal domineerivad. Tõsi, me püüame kasvatuse abil noorukite agressüvsust pärssida, kuid alati see ei önnestu. Agressüvsus kuulub mehe loomusesse ja seda ei saa põhjendada ühiskonna mõjuga.

Sportlaste uurimine on näidanud, et testosterooni sisaldus nende veres oli pärast võistlust suurem kui enne, mis näitab ühemõtteliselt, et konkurents suurendab agressiivsust. Uus-Meremaa sportlased korraldavad sageli enne võistlust rituaalse söjatantsu haka, millel on kaks eesmärki: hirmutada vastast ja suurendada oma meeskonnalükmete hormoonipeeglit. Paljudel spordivõistlustel kasutatakse niinimetatud cheerleaderid, selleks et tõsta nii sportlaste kui pealtvaatajate hormoonitaset.

Uuringud on näidanud, et nendel spordivõistlustel, kus kasutatakse cheerleadereid, on pealtvaatajatel suurem kalduvus vägivallatsemiseks.